אבי שטרן – מורה לכלכלה

את לימודי הכלכלה שלי התחלתי בגיל מאוחר יחסית, 27, וזו הייתה תפנית משמעותית עבורי שכן קודם לכן למדתי אמנות ב”בצלאל” (עזבתי באמצע התואר). עד אותו רגע הכרתי עצמי כ”הומני” ולא “ריאלי”, כי כך הסבירו לי בילדותי. אבל הלכתי ללימודי הכלכלה בידיעה שכלכלה זה לא מדע מדויק כמו מתמטיקה –  אלא החיים.

כבר לקראת המבחן הראשון בתואר, במיקרו כלכלה, גיליתי את היכולת שלי לגרום לכל אחד להבין את החומר כשהכנתי את החברים שלי למבחן. במקום להשתמש רק בנוסחאות וטכניקות תיבלתי את ההסברים בסיפורים ודוגמאות מהחיים. כשכולנו, חמישה אנשים, הוצאנו ציונים שנעו בין 90 ל- 100 בעוד אחוז הנכשלים עמד על סביבות ה-50%, הבנתי שמצאתי דרך עבורי – הוראת מקצועות הכלכלה.

החל משנתי הראשונה בלימודים ולאורך כל התואר, לימדתי מאות סטודנטים לתארים ראשון ושני מרוב המוסדות בארץ, איך להוציא ציונים מדהימים. בתחילה, נתתי שיעורים פרטיים לסטודנטים מתקשים, מטעם דיקאנט הסטודנטים במכללה למינהל, ומטעם עמותת על”ה המסייעת לסטודנטים לקויי ראייה. מאוחר יותר, מצאתי את עצמי עומד מול כיתה של מאה עשרים איש, במסגרת המרתונים של אגודת הסטודנטים. התגובות היו נלהבות מצד הסטודנטים, רבים מהם פנו אליי וסיפרו לי שזו הפעם הראשונה שנפל להם האסימון.

אני מאמין שניתן להסביר כל דבר בצורה אינטואיטיבית, שכל אחד יכול להצליח, ששום פסיק בחומר הוא לא מובן מאליו ושכל שאלה היא לגיטימית – אפילו אם היא נוגעת למתמטיקה בסיסית. לתפיסתי אם סטודנט לא מבין משהו זו האחריות הבלעדית שלי לחפש דרכים יצירתיות לגרום לו להבין – והכי חשוב, שהשירות שאני נותן הוא בראש ובראשונה להוציא מכל סטודנט ציון מעולה (ועל הדרך לעזור להבין את החיים קצת יותר טוב).

סטודנטים רבים חשים שאין צידוק לשלם הרבה כסף למורים פרטיים שכן זהו תפקידם של המרצים ללמד את החומר למבחן בצורה הטובה ביותר. המציאות היא, שלא פעם האופן בו מועבר החומר בכיתה אינו ברור לסטודנטים והם מתקשים לגשר על הפער בהבנה. כמו כן, קיים פער עצום בין רמת הקושי והסגנון של תרגילי הבית הניתנים לאורך הסמסטר לבין המבחן הסופי, ועל כך יעיד אחוז הנכשלים הארצי הגבוה במקצועות הכלכלה. מצד שני שיעורים פרטיים אינם זולים, ולא תמיד הסטודנט מקבל את המענה הדרוש לו כדי להגיע מוכן במאה אחוז לבחינה – מכאן נולד הרעיון של שיעורים קבוצתיים. שיעורי התגבור בקבוצות מצומצמות מאפשרים חיסכון משמעותי בעלויות מבלי להתפשר על היחס האישי לכל תלמיד, ולא פחות חשוב, מבטיח מקצוענות ומצוינות בהוראה שהיא תנאי מחייב להדרכה מול קהל.

קישורים נוספים

לפרטים נוספים אודות שיעורי התגבור, בירורים בנושא עלויות או הרשמה לשיעור נסיון